
IVAN LENKOVIĆ
Njegovim umijećem ratovanja i hrabrošću uspješno je zaustavljeno daljnje napredovanje Turaka prema Beču i središnjoj Europi.
Senjski kapetan i vođa senjskih Uskoka. Godine 1558. u Senju gradi kulu Nehaj, najveći fortifikacijski objekt na Jadranu i zajedno s Uskocima uspješno odolijeva napadima Osmanlija i Mlećana. Njegovim umijećem ratovanja i zajedničkom hrabrošću uspješno zaustavljaju daljnje napredovanje Turaka prema Beču i središnjoj Europi.
Komentiranje članaka dopušteno je samo registriranim korisnicima. Da biste mogli ostaviti svoj komentar, trebali biste se prijaviti kao registrirani korisnik. Za prijavu koristite link "Prijavi se". Ako nemate korisničko ime, molimo vas da se registrirate koristeći link "Registriraj se".
Ukupno komentara: 0

